Sojusznik każdej firmy

Sojusznik każdej firmy G Suite

Sojusznik każdej firmy – G Suite

Komunikacja to jeden z ważniejszych elementów w przedsiębiorstwie. Przeprowadzana sprawnie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pracy, a także wpływa na to, jak postrzegana jest firma. Szybki przepływ danych w zespole oraz profesjonalna komunikacja z otoczeniem znacząco wpływa na wizerunek, a co za tym idzie – sukces przedsiębiorstwa. Sojusznik firmy w postaci G Suite może okazać się niezastąpiony!

Co to takiego G Suite?

G Suite to pakiet aplikacji i oprogramowań od firmy Google, skierowany głównie do przedsiębiorców. Usprawniają pracę w zespole i ochronę danych oraz pozwalają tworzyć profesjonalny wizerunek firmy, m.in. poprzez adres e-mail z wybraną domeną G Suite jest dostępny w trzech wersjach: Basic, Business i Enterprise. Pakiety różnią się ceną:

  • Business – 5,2 Euro/miesiąc
  • Business – 10,4 Euro/miesiąc
  • Enterprise – 23 Euro/miesiąc

Różnica cen poszczególnych wariantów wynika m.in. z pojemności wirtualnego dysku, stopnia zabezpieczenia danych oraz dodatkowych aplikacji. W linku znajduje zestawienie wszystkich trzech wersji: https://forevercloud.pl/cennik/.

Korzyści z GSuite

Większość wynalazków powstała wskutek sprytu połączonego z lenistwem człowieka. Chęć ułatwienia życia przedsiębiorcom przyświecała również twórcom GSuite. Pakiet oferuje wirtualny dysk, oprogramowania pozwalające ochronę danych oraz aplikacje do tworzenia i komunikacji.

Ogólnodostępny dostęp do danych

Wirtualny dysk pozwala na przechowywanie i udostępnianie plików wybranym użytkownikom. Pakiet Business i Enterprise oferują nieograniczoną pojemność chmury (w przypadku wersji podstawowej jest to 30GB). Dysk Google to miejsce na pliki, które można dodawać i otwierać z wielu kont jednocześnie.

Komunikacja

Sprawny przepływ informacji to element, który znacznie skraca czas i niweluje nakłady pracy potrzebne do wykonania zadania. G Suite oferuje więc wachlarz aplikacji, które w różny sposób usprawniają komunikację – nie tylko w zespole, ale także z otoczeniem. Punktualność i rzetelność to cechy charakteryzujące profesjonalistę – Kalendarz i Keep ułatwiają więc planowanie i realizowanie zamierzonych celów. Udostępnianie terminów i notatek pozwala „być na bieżąco” całemu zespołowi, dzięki czemu każde zadanie będzie wykonane na czas. Bezpośrednią i szybszą komunikację umożliwia Hangouts Meet (wideo-rozmowy) oraz Hangouts Chat (czat grupowy). Gmail, czyli firmowa poczta, służy głównie do kontaktu z osobami z zewnątrz. Jest przejrzysta i całkowicie pozbawiona reklam. Spersonalizowany adres z wybraną domeną buduje wizerunek profesjonalnej, godnej zaufania firmy.

Współpraca

Prezentacje, Arkusze (kalkulacyjne), Dokumenty i Formularze to aplikacje, które umożliwiają całemu zespołowi wygodne opracowywanie projektu. Są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Niektóre z nich są bardzo podobne do znanych wszystkim programów od Microsoft Office:

  • Prezentacje – PowerPoint
  • Arkusze – Excel
  • Dokumenty – Word

Aplikacje G Suite dodatkowo oferują dostęp do danych w czasie rzeczywistym, możliwość bieżącego wprowadzania zmian i komentowania – co znacząco wpływa na dynamikę pracy. Wiadomo, że tzw. „burza mózgów” to najefektywniejszy sposób rozwiązywania zadań. Z aplikacjami G Suite każdy projekt zostanie wykonany sprawnie.

Samodzielne programowanie

Gdyby narzędzia oferowane przez G Suite nie spełniły wszystkich oczekiwań przedsiębiorcy, możliwe jest samodzielne stworzenie aplikacji i witryn. Apps Script i Witryny to rozwiązania od Google (również zawarte w pakiecie), które umożliwia łatwe programowanie – nawet osobom, które nie zajmują się tym na co dzień. Prowadzenie działalności może być dużo łatwiejsze dzięki aplikacjom i witrynom przygotowanym według indywidualnych potrzeb firmy.

Kontrola i bezpieczeństwo danych

Konsola administracyjna, Vault oraz Work Insights to narzędzia skierowanie głównie do osób obejmujących kierownicze stanowiska. Pozwalają szybko i wygodnie kształtować swój zespół – dodawać i usuwać użytkowników. Dzięki G Suite możliwa jest również kontrola dostępu do danych dla poszczególnych użytkowników oraz monitorowanie ich działań. Ważne dane są chronione dzięki zaawansowanym zabezpieczeniom, takim jak klucze czy weryfikacja dwuetapowa. Zarządzanie punktami końcowymi pozwala niwelować ryzyko wycieku danych w sytuacjach losowych – na przykład wtedy, gdy służbowy telefon lub laptop trafi w niepowołane ręce lub zostanie zgubiony. Dzięki temu rozwiązaniu można zdalnie włączyć blokadę ekranu lub hasło, a także usuwać poufne dane.

SLA (ang. Service Level Agreement), czyli poziom usług świadczonych przez Google jest bardzo wysoki – wynosi 99,9%. Oznacza to m.in. ciągłą dostępność sieci oraz wsparcie techniczne na zadowalającym poziomie.

Aplikacje dla firm od Google