Podpowiedzi dotyczące plików na Dysku w Google Chrome będą ogólnie dostępne na początku grudnia

Co się zmienia

 

Na początku tego roku ogłosiliśmy wersję beta podpowiedzi dotyczących plików na Dysku w Google Chrome . Ta funkcja zacznie być wdrażana dla klientów 16 grudnia 2019 r. Przed tą datą zalecamy sprawdzenie przez administratorów i dostosowanie nowego ustawienia w konsoli administracyjnej, która kontroluje tę funkcję. Więcej informacji na temat tego ustawienia poniżej.

Podpowiedzi dotyczące plików na Dysku w Chrome umożliwiają użytkownikom wyszukiwanie plików na Dysku Google bezpośrednio z paska adresu URL Chrome zamiast drive.google.com. Obecnie ta funkcja jest ograniczona do plików, które użytkownicy wcześniej otworzyli w Chrome. Od 16 grudnia 2019 użytkownicy, którzy zrestartują swoje przeglądarki, będą mogli wyszukiwać dowolne pliki na Dysku, do których mają dostęp, w tym pliki, których nie otworzyli wcześniej w Chrome.

 

Podpowiedzi dotyczące plików na Dysku w Google Chrome

Kogo to dotyczy

Tylko administratorów

Dlaczego jest to ważne

Od 16 grudnia 2019 podpowiedzi dotyczące plików na Dysku w Chrome będą domyślnie włączone dla Twojej organizacji. W konsoli administracyjnej wprowadzono nowe ustawienie, które pozwala administratorom kontrolować dostęp do tej funkcji na poziomie jednostki organizacyjnej lub grupy. Po wybraniu „Zezwalaj na podpowiedzi dotyczące plików na Dysku Google dla zalogowanych użytkowników przy każdym wyszukiwaniu”, użytkownicy mogą modyfikować swoje indywidualne ustawienia wyszukiwania w Chrome, aby włączyć lub wyłączyć wyszukiwanie plików na Dysku.

Jeśli pozostawisz podpowiedzi plików na Dysku w przeglądarce Chrome włączone, użytkownicy, którzy się zalogują i włączyli synchronizację Chrome, zobaczą podpowiedzi Dysku na pasku adresu URL Chrome dla swojego zsynchronizowanego konta (Chrome w wersji 69 i nowszej). Aby dowiedzieć się, jakimi ustawieniami synchronizacji mogą zarządzać użytkownicy, w jaki sposób to zarządzanie się odbywa oraz jak włączyć i wyłączyć synchronizację Chrome, odwiedź nasze Centrum Pomocy.

W razie potrzeby zalecamy przejrzenie i dostosowanie nowego ustawienia w konsoli Administracyjnej, która kontroluje tę funkcję. Poniżej znajdują się instrukcje dotyczące modyfikacji tego ustawienia. Możesz także odwiedzić nasze Centrum pomocy.

 

Jak zacząć

Administratorzy:

W razie potrzeby przed 16 grudnia 2019 przejrzyj i dostosuj dedykowane ustawienie w konsoli Administracyjnej, która kontroluje tę funkcję. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź Centrum pomocy.

 

Podpowiedzi dotyczące plików na Dysku w Google Chrome

 

Użytkownicy końcowi: jeśli podpowiedzi dotyczące plików są włączone w Twojej domenie, możesz włączyć lub wyłączyć podpowiedzi dotyczące plików na Dysku w przeglądarce Chrome:

– Otwórz przeglądarkę Chrome i wybierz Więcej > Ustawienia

– W obszarze Osoby kliknij opcję Synchronizuj

– Włącz lub wyłącz podpowiedzi wyszukiwania na Dysku Google.

 

Dodatkowe Szczegóły

Ta funkcja będzie dostępna dla użytkowników zalogowanych do profilu Chrome w dowolnym systemie operacyjnym: Chromebook, Mac, Windows itp.