Google dla firm

Przedsiębiorca a Google dla firm

„Własna firma” –kojarzy się przede wszystkim z beztroską, niezależnością i wysokimi zarobkami. Przedsiębiorcy wiedzą jednak, że prowadzenie działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie. Wiąże się z masą obowiązków, zarówno w pracy, jak i poza nią. Aby mimo to wzbudzić w ludziach przedsiębiorczość, ułatwiając prowadzenie firmy, powstało konto Google dla firm. Konto umożliwia przechowywanie i edycję plików, usprawnia prowadzenie korespondencji biznesowej, planowanie spotkań oraz komunikację wewnątrz firmy. Jest nieocenionym sprzymierzeńcem każdego przedsiębiorcy. Dlaczego warto go mieć?

google dla firm

Pakiet dla firm umożliwia wspólną pracę

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest umiejętność pracy w zespole. Większość projektów jest na tyle złożona, że wymaga zaangażowania wielu osób. Co zrobić, by uniknąć uciążliwego przesyłania sobie poszczególnych części projektu i zaoszczędzić czas? Wybrać Google dla firm. „Dokumenty” (jedna ze składowych pakietu) umożliwiają pracę nad jednym plikiem wielu osobom jednocześnie. Członkowie zespołu mogą nanosić poprawki, załączać komentarze oraz dodawać opracowane wcześniej części projektu. „Dokumenty” usprawniają proces tworzenia tekstów, arkuszy kalkulacyjnych lub prezentacji.

Ułatwia planowanie

Dobrze opracowany harmonogram to podstawa efektywnego działania. Spotkania biznesowe, konferencje, końcowe terminy poszczególnych projektów… Wizerunek profesjonalisty wyklucza roztargnienie. Firmowe konto Google  zawiera „Kalendarz”, który pomaga zapamiętać wszystkie ważne daty. Wprowadzone dane są nie tylko przypominane odpowiednio wcześniej, ale również udostępniane współpracownikom.

Ulepsza korespondencję

Korespondencja biurowa to jednocześnie żmudny i bardzo ważny element funkcjonowania przedsiębiorstwa. Umożliwia komunikację ze współpracownikami, klientami oraz instytucjami. Wygląd oraz treść e-maili często wpływa na to, jak postrzegane jest przedsiębiorstwo. Dlatego ważne jest, by w adresie znalazła się jego domena. Gmail w pakiecie firmowym Google to przejrzysta poczta internetowa umożliwiająca stworzenie takiego adresu. Pozwala na segregowanie otrzymywanych treści według kategorii. Uciążliwe reklamy są automatycznie umieszczane w folderze „spam”, co niweluje „zaśmiecenie” skrzynki pocztowej.

Usprawnia research

W dzisiejszych czasach duże znaczenie w przekazywaniu informacji ma obraz. „Video” w koncie Google dla firm to wyszukiwarka filmów z serwisów takich jak na przykład YouTube.

Komunikowanie treści jest tak samo ważne jak otrzymywanie informacji zwrotnej. Pozwala na analizę reakcji otoczenia na podejmowane działania i sprawdzania lojalności klientów. „Grupy” – kolejne ułatwienie od Google, pozwalają eksplorować fora internetowe oraz brać udział w dyskusjach. Możliwe jest segregowanie wybranych stron oraz kontynuowanie dialogu poprzez e-mail. Wyświetlanie nieprzeczytanych postów niweluje ryzyko przegapienia istotnych treści i pozwala być na bieżąco.

Zobacz ceny pakietów Google dla firm