Bezpłatny pakiet G Suite

Bezpłatny pakiet G SuiteBezpłatny pakiet G Suite

Kompletne płatne pakiety od Google to rozwiązania, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców! Zestawy G Suite dają wiele możliwości, związanych z usprawnianiem działalności i rozwijaniem firmy. Również w Polsce sięga po nie coraz więcej osób, dlatego warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej – między innymi to, czy jest dostępny bezpłatny pakiet G Suite?

Tylko dla organizacji non profit G Suite za darmo

Pakiety G Suite są narzędziem płatnym, które – w zależności od wybranego pakietu – zapewni nam dostęp do różnych opcji, np. firmowej poczty, zaawansowanego pakietu biurowego czy dodatkowych opcji zabezpieczeń. Możliwe jest jednak korzystanie z niego za darmo, szansę na to mają organizacje non profit. Takie, które mają nadany status jednostki charytatywnej lub są zarejestrowane jako fundacja, organizacja pożytku publicznego czy stowarzyszenie. Dzięki udostępnionym narzędziom, taka organizacja ma możliwość sprawniejszego prowadzenia swojej działalności – np. łatwiejszego organizowania spółek.

 

Co ciekawe, oprócz organizacji non profit, G Suite jest dostępny za darmo również dla szkół i uczelni, które przyznają świadectwa uzyskania wykształcenia. Czy jest możliwość otrzymania darmowego pakietu, prowadząc firmę? Niestety nie ma takiej możliwości. Jest jednak sposób na to, aby przetestować G Suite i podjąć decyzję, czy warto z niego skorzystać? Możliwość taką daje darmowy okres próbny, pozwalający na korzystanie z wielu funkcji pakietu.

Czym różni się pakiet G Suite od darmowego Gmaila?

Wielu przedsiębiorców korzysta z darmowej skrzynki pocztowej Gmail. Jest to rozwiązanie popularne i funkcjonalne, jednak wersja Gmail dostępna w pakiecie G Suite, znacznie poszerza jego możliwości. Oto 5 najważniejszych różnic, które powinny przekonały wiele osób do zainwestowania w G Suite!

  • Kopia zapasowa – darmowa wersja Gmail nie pozwala tworzyć kopii zapasowych, dlatego przypadkowe usunięcie pliku wiąże się z jego bezpowrotną utratą. W G Suite jest inaczej – dzięki kopii zapasowej, masz dostęp do wszystkich wiadomości, plików i danych. Nawet po jakimś czasie, gdy przestaniesz korzystać ze swojego konta.
  • Własna domena w adresie email – prowadząc sklep lub firmową stronę, każdy chce mieć do dyspozycji profesjonalnie wyglądającego maila. W przypadku poczty Gmail, nie jest to możliwe, ponieważ zawsze Twój adres będzie miał formę xyz@gmail.com. Pakiet G Suite pozwala Ci umieścić w nazwie maila Twoją domenę, dzięki czemu adres może wyglądać np. tak: nazwisko@nazwa-firmy.com. Prawda, że brzmi profesjonalniej?
  • Ogromna przestrzeń na dane – Gmail oferuje 15 GB miejsca na skrzynce. Czy to dużo, czy mało? Na pewno niewiele w porównaniu do tego co zyskasz, inwestując w G Suite – podstawowy pakiet to 30 GB przestrzeni na dane, zaś wyższy… aż 1 TB!
  • Zaawansowany antyspam – pakiety G Suite zostały wyposażone w zaawansowane, dużo lepsze niż w przypadku Gmail zabezpieczenia przed spamem. Dzięki temu nie musisz obawiać się niechcianych wiadomości czy też wirusów, które mogłyby zainfekować Twój komputer.
  • Administracja kontami – dzięki G Suite masz możliwość zarządzania kontami pracowników i możesz np. sprawdzać, czy ich hasła są wystarczająco silne. Unikniesz w ten sposób ryzyka wycieku informacji. Oczywiście podstawowa wersja Gmail nie oferuje takiego rozwiązania.

Co oferuje G Suite w pełnej wersji – Zobacz

Zdecydowanie warto więc rozważyć zainwestowanie w G Suite – tym bardziej, że możesz wybrać tani pakiet podstawowy, który posiada bardzo wiele przydatnych dla Twojej firmy funkcji i narzędzi. Przetestuj za darmo i podejmij decyzję!